Vishay/Dale RLR32C3921FRBSL
RLR32C3921FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3921FRBSL
Brief Description
RES 3.92K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3921FRBSL.pdf
Availability of RLR32C3921FRBSL
QUANTITY
RLR32C3921FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3921FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3921FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3921FRBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3921FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3921FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C3921FRBSL
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
THERMSTR PTC 110DEG C TRANS TEMP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN PCB IDC 20POS W/COVER LIP datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
DIN-POWER D032MS-3 0C1-1 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf