Vishay/Dale RLR32C39R0GMRE6
RLR32C39R0GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C39R0GMRE6
Brief Description
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C39R0GMRE6.pdf
Availability of RLR32C39R0GMRE6
QUANTITY
RLR32C39R0GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C39R0GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C39R0GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C39R0GMRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C39R0GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C39R0GMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C39R0GMRE6
MOSFET N-CH 200V 9A TO-220 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1PL 3.5MM QC SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RFID TRANSP RECT IN-LAY 13.56MHZ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 300A DO205 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 15.4A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V C0G 2220 datasheet.pdf
RES 25 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf