Vishay/Dale RLR32C4303GRRSL
RLR32C4303GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4303GRRSL
Brief Description
RES 430K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4303GRRSL.pdf
Availability of RLR32C4303GRRSL
QUANTITY
RLR32C4303GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4303GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C4303GRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4303GRRSL
Related LinksRLR32C4, RLR32C4303GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4303GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C4303GRRSL
IC VOLTAGE DETECTOR CMOS MTP5 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf