Vishay/Dale RLR32C4421FPB14
RLR32C4421FPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4421FPB14
Brief Description
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4421FPB14.pdf
Availability of RLR32C4421FPB14
QUANTITY
RLR32C4421FPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4421FPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C4421FPB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4421FPB14
Related LinksRLR32C4, RLR32C4421FPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4421FPB14 Details Description
Related parts for RLR32C4421FPB14
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES SMD 1.58KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HDM SMPR055F G CUTS datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 KHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf