Vishay/Dale RLR32C46R4FRRE6
RLR32C46R4FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C46R4FRRE6
Brief Description
RES 46.4 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C46R4FRRE6.pdf
Availability of RLR32C46R4FRRE6
QUANTITY
RLR32C46R4FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C46R4FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C46R4FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C46R4FRRE6
Related LinksRLR32C4, RLR32C46R4FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C46R4FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C46R4FRRE6
HDWR FRAME SNAP-IN .125" BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
POT 1.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS7883 datasheet.pdf
IC INVERTER SIGATE CMOS 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.091UF RADIAL datasheet.pdf