Vishay/Dale RLR32C4701GRRE6
RLR32C4701GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C4701GRRE6
Brief Description
RES 4.7K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C4701GRRE6.pdf
Availability of RLR32C4701GRRE6
QUANTITY
RLR32C4701GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C4701GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C4701GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C4701GRRE6
Related LinksRLR32C4, RLR32C4701GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C4701GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C4701GRRE6
IC CHARGER BATTERY USB 10-DFN datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE 250A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.246W SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf