Vishay/Dale RLR32C5101GRR64
RLR32C5101GRR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5101GRR64
Brief Description
RES 5.1K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5101GRR64.pdf
Availability of RLR32C5101GRR64
QUANTITY
RLR32C5101GRR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5101GRR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C5101GRR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5101GRR64
Related LinksRLR32C5, RLR32C5101GRR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5101GRR64 Details Description
Related parts for RLR32C5101GRR64
CTRLR POWER SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W DUAL +/-12V OUT datasheet.pdf
RCPT MALE 3POS RECT FLANGE datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.6V 4-USP datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.015UF RADIAL datasheet.pdf