Vishay/Dale RLR32C5110FRB14
RLR32C5110FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5110FRB14
Brief Description
RES 511 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5110FRB14.pdf
Availability of RLR32C5110FRB14
QUANTITY
RLR32C5110FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5110FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C5110FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)511
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5110FRB14
Related LinksRLR32C5, RLR32C5110FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5110FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C5110FRB14
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 6NS 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD WI-SP ADAPTER CUSTOM JTAG datasheet.pdf
CONN RCPT 14SKT STR PCB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR 15A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
25POS F PI FILT TYP 4 PC TAIL datasheet.pdf