Vishay/Dale RLR32C5622FMRSL
RLR32C5622FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5622FMRSL
Brief Description
RES 56.2K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5622FMRSL.pdf
Availability of RLR32C5622FMRSL
QUANTITY
RLR32C5622FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5622FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C5622FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5622FMRSL
Related LinksRLR32C5, RLR32C5622FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5622FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C5622FMRSL
RES SMD 118K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI5322/23 datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf