Vishay/Dale RLR32C5R10GRRSL
RLR32C5R10GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5R10GRRSL
Brief Description
RES 5.1 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5R10GRRSL.pdf
Availability of RLR32C5R10GRRSL
QUANTITY
RLR32C5R10GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5R10GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C5R10GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5R10GRRSL
Related LinksRLR32C5, RLR32C5R10GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5R10GRRSL Details Description
Related parts for RLR32C5R10GRRSL
IC DAC 8BIT DUAL MULT 20PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
28AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
M801 10C 10#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
ER 13C 13#16 PIN PLUG datasheet.pdf
0.35 ohm CMOS 1.65 V to 3.6 V Single SPDT Switch/2:1 MUX IC datasheet.pdf