Vishay/Dale RLR32C6191FRBSL
RLR32C6191FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6191FRBSL
Brief Description
RES 6.19K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6191FRBSL.pdf
Availability of RLR32C6191FRBSL
QUANTITY
RLR32C6191FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6191FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6191FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6191FRBSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6191FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6191FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C6191FRBSL
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS SCREW FOR SRT2 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
FLAT PIN LUG BLUE 1.5-2.5MM datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 24PQFN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 50W TO204AD datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 70KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf