Vishay/Dale RLR32C6201GRB14
RLR32C6201GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6201GRB14
Brief Description
RES 6.2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6201GRB14.pdf
Availability of RLR32C6201GRB14
QUANTITY
RLR32C6201GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6201GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C6201GRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6201GRB14
Related LinksRLR32C6, RLR32C6201GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6201GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C6201GRB14
KWIK STRAP BLACK 1 X 9" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.42A 213 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
RES 600 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf