Vishay/Dale RLR32C6203GMRSL
RLR32C6203GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6203GMRSL
Brief Description
RES 620K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6203GMRSL.pdf
Availability of RLR32C6203GMRSL
QUANTITY
RLR32C6203GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6203GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6203GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6203GMRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6203GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6203GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C6203GMRSL
CONN HEADER 15POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
CROSS CONNECTOR/BRIDGE 6POS datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 48W datasheet.pdf
IC PLL CLK GENERATOR 3ST 28-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 108POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS datasheet.pdf