Vishay/Dale RLR32C6490FPRSL
RLR32C6490FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6490FPRSL
Brief Description
RES 649 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6490FPRSL.pdf
Availability of RLR32C6490FPRSL
QUANTITY
RLR32C6490FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6490FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C6490FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6490FPRSL
Related LinksRLR32C6, RLR32C6490FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6490FPRSL Details Description
Related parts for RLR32C6490FPRSL
IC AUTO TIME SET 18-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 115MA 4.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf
LED ARRAY WARM WHITE 265LM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
ANT&ENCL 2.4/5G 12/15DBI 8"RMMCX datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf