Vishay/Dale RLR32C6490FRR64
RLR32C6490FRR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6490FRR64
Brief Description
RES 649 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6490FRR64.pdf
Availability of RLR32C6490FRR64
QUANTITY
RLR32C6490FRR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6490FRR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C6490FRR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6490FRR64
Related LinksRLR32C6, RLR32C6490FRR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6490FRR64 Details Description
Related parts for RLR32C6490FRR64
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
C SH TII CLOSED INS datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 80POS datasheet.pdf