Vishay/Dale RLR32C6810FPRE6
RLR32C6810FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6810FPRE6
Brief Description
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6810FPRE6.pdf
Availability of RLR32C6810FPRE6
QUANTITY
RLR32C6810FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6810FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C6810FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6810FPRE6
Related LinksRLR32C6, RLR32C6810FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6810FPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C6810FPRE6
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 700MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
K8369B TOOL KIT datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.375" DIA CLR datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf