Vishay/Dale RLR32C6811FRRE6
RLR32C6811FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C6811FRRE6
Brief Description
RES 6.81K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C6811FRRE6.pdf
Availability of RLR32C6811FRRE6
QUANTITY
RLR32C6811FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C6811FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C6811FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C6811FRRE6
Related LinksRLR32C6, RLR32C6811FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C6811FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C6811FRRE6
IC DELAY LINE 10NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER R/A KK 2CKT 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
HOLDER SHEAR datasheet.pdf
G-INS-M32-M68N-PNES-BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.82 UF 5% 250 VDC RADI datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf