Vishay/Dale RLR32C68R1FRB14
RLR32C68R1FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C68R1FRB14
Brief Description
RES 68.1 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C68R1FRB14.pdf
Availability of RLR32C68R1FRB14
QUANTITY
RLR32C68R1FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C68R1FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C68R1FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C68R1FRB14
Related LinksRLR32C6, RLR32C68R1FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C68R1FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C68R1FRB14
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVER 20BIT 56BGA datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 300V 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V SSOT24-4 datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf