Vishay/Dale RLR32C7152FRRSL
RLR32C7152FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C7152FRRSL
Brief Description
RES 71.5K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C7152FRRSL.pdf
Availability of RLR32C7152FRRSL
QUANTITY
RLR32C7152FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C7152FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C7152FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C7152FRRSL
Related LinksRLR32C7, RLR32C7152FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C7152FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C7152FRRSL
FLEX CABLE - AFG11A/AF11/AFE11T datasheet.pdf
HOLDER BATT COIN CELL RETAIN LTH datasheet.pdf
POE INJECTOR 16.2W 18V DESKTOP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 278W TO-220 datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
DIODE RECT GPP 1A 600V DO-204AL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 48V datasheet.pdf