Vishay/Dale RLR32C75R0GPBSL
RLR32C75R0GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C75R0GPBSL
Brief Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C75R0GPBSL.pdf
Availability of RLR32C75R0GPBSL
QUANTITY
RLR32C75R0GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C75R0GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C75R0GPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C75R0GPBSL
Related LinksRLR32C7, RLR32C75R0GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C75R0GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C75R0GPBSL
RES 22 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0302 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DTYPE LATCH 3-ST OCTAL 20SOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL SEM-FLSH 5.12" datasheet.pdf
TFLEX HR440,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
THYRISTOR 90V 220A datasheet.pdf