Vishay/Dale RLR32C75R0GRB14
RLR32C75R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C75R0GRB14
Brief Description
RES 75 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C75R0GRB14.pdf
Availability of RLR32C75R0GRB14
QUANTITY
RLR32C75R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C75R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C75R0GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)75
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C75R0GRB14
Related LinksRLR32C7, RLR32C75R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C75R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C75R0GRB14
TRANS NPN 1GHZ SOT-89 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONV DC-DC 120W 48VIN 3.3V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
200 5A FOR USE WITH IMH/APLIT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V JB 0805 datasheet.pdf