Vishay/Dale RLR32C8060FPRE6
RLR32C8060FPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C8060FPRE6
Brief Description
RES 806 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C8060FPRE6.pdf
Availability of RLR32C8060FPRE6
QUANTITY
RLR32C8060FPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C8060FPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C8060FPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C8060FPRE6
Related LinksRLR32C8, RLR32C8060FPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C8060FPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C8060FPRE6
MOSFET P-CH 30V 3.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 VERT 8POS SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8DIP datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 1.85A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf