Vishay/Dale RLR32C82R0GRB14
RLR32C82R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C82R0GRB14
Brief Description
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C82R0GRB14.pdf
Availability of RLR32C82R0GRB14
QUANTITY
RLR32C82R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C82R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C82R0GRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C82R0GRB14
Related LinksRLR32C8, RLR32C82R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C82R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C82R0GRB14
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf