Vishay/Dale RLR32C91R0GRBSL
RLR32C91R0GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C91R0GRBSL
Brief Description
RES 91 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C91R0GRBSL.pdf
Availability of RLR32C91R0GRBSL
QUANTITY
RLR32C91R0GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C91R0GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C91R0GRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)91
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C91R0GRBSL
Related LinksRLR32C9, RLR32C91R0GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C91R0GRBSL Details Description
Related parts for RLR32C91R0GRBSL
IC CPLD 64MC 25NS 84PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 252UH 440MA 900 MOHM datasheet.pdf
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 7POS R/A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 113MA 14 OHM TH datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 9.0PF SMD datasheet.pdf