Vishay/Dale RLR32C9762FMBSL
RLR32C9762FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9762FMBSL
Brief Description
RES 97.6K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9762FMBSL.pdf
Availability of RLR32C9762FMBSL
QUANTITY
RLR32C9762FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9762FMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C9762FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9762FMBSL
Related LinksRLR32C9, RLR32C9762FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9762FMBSL Details Description
Related parts for RLR32C9762FMBSL
JUMPER-H1501TR/A2015R/X 10" datasheet.pdf
CONN RCPT 16-20AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.3KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 2442MHZ 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 7POS SMD R/A datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 50MM SILVER datasheet.pdf