Vishay/Dale RLR32C9762FMRE6
RLR32C9762FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9762FMRE6
Brief Description
RES 97.6K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9762FMRE6.pdf
Availability of RLR32C9762FMRE6
QUANTITY
RLR32C9762FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9762FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C9762FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9762FMRE6
Related LinksRLR32C9, RLR32C9762FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9762FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C9762FMRE6
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 14A 5.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
PHASE CHANGE 150X150X0.1MM datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD PF 3.5 30 SAU datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC THERMAL SENSOR HUB 512B QFN datasheet.pdf
#16 PIN CONTACT CRIMP .052 ID datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf