Vishay/Dale RLR32C9762FMRSL
RLR32C9762FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C9762FMRSL
Brief Description
RES 97.6K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C9762FMRSL.pdf
Availability of RLR32C9762FMRSL
QUANTITY
RLR32C9762FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C9762FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C9762FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C9762FMRSL
Related LinksRLR32C9, RLR32C9762FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C9762FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C9762FMRSL
TRANS NPN DARL 80V 0.5A SOT-89 datasheet.pdf
SWITCH KEY 3POS SPARE KEY datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 10V T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
10UF 400V 10X16 datasheet.pdf