Hirose Electric Co Ltd RM15QRD-12S(71)
RM15QRD-12S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15QRD-12S(71)
Brief Description
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
RM15QRD-12S(71).pdf
Availability of RM15QRD-12S(71)
QUANTITY
RM15QRD-12S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15QRD-12S(71)
Internal Part NumberEIS-RM15QRD-12S(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Rear Side Nut
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15QRD-12S(71)
Related LinksRM15QRD, RM15QRD-12S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15QRD-12S(71) Details Description
Related parts for RM15QRD-12S(71)
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 500A 3TOWER datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 630V JB 2220 datasheet.pdf
3V PH.MODULE 36 .7KHZ S.VIEW datasheet.pdf