Vishay/Vitramon VJ0805D1R9DLXAJ
VJ0805D1R9DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R9DLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R9DLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R9DLXAJ
QUANTITY
VJ0805D1R9DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R9DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R9DLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R9DLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R9DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R9DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R9DLXAJ
SW PLUNGR SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 62X14.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf