Hirose Electric Co Ltd RM15WTPZA-12S(71)
RM15WTPZA-12S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTPZA-12S(71)
Brief Description
CONN PLUG 12POS CABLE SKT
Datasheet Download
RM15WTPZA-12S(71).pdf
Availability of RM15WTPZA-12S(71)
QUANTITY
RM15WTPZA-12S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTPZA-12S(71)
Internal Part NumberEIS-RM15WTPZA-12S(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package10
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions12
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTPZA-12S(71)
Related LinksRM15WTPZ, RM15WTPZA-12S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTPZA-12S(71) Details Description
Related parts for RM15WTPZA-12S(71)
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 2008 datasheet.pdf
MCU 256KB FLASH 64K RAM 144LFBGA datasheet.pdf
IC FPGA 210 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO-214A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER QUAD 15V 6.4A datasheet.pdf