Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZA-3S(71)
RM15WTRZA-3S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZA-3S(71)
Brief Description
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
RM15WTRZA-3S(71).pdf
Availability of RM15WTRZA-3S(71)
QUANTITY
RM15WTRZA-3S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZA-3S(71)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZA-3S(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions3
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZA-3S(71)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZA-3S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZA-3S(71) Details Description
Related parts for RM15WTRZA-3S(71)
CAP MICA 240PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 9K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG ORANGE 500' datasheet.pdf
COMBO 3W3 M PCB STR HP G50 ZIN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 15V SNT-4A datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT PLUG datasheet.pdf
330UF 63V 12,5X20 datasheet.pdf