Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZB-10S(71)
RM15WTRZB-10S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZB-10S(71)
Brief Description
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT
Datasheet Download
RM15WTRZB-10S(71).pdf
Availability of RM15WTRZB-10S(71)
QUANTITY
RM15WTRZB-10S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZB-10S(71)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZB-10S(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileWaterproof Power Connectors - Hirose
Standard Package10
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions10
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated350VAC, 490VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZB-10S(71)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZB-10S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZB-10S(71) Details Description
Related parts for RM15WTRZB-10S(71)
RES 5.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 7A TO-220 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SO datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CLASS J 600V 100A FUSE COVER ASS datasheet.pdf