Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZB-4P(72)
RM15WTRZB-4P(72) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZB-4P(72)
Brief Description
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
RM15WTRZB-4P(72).pdf
Availability of RM15WTRZB-4P(72)
QUANTITY
RM15WTRZB-4P(72) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZB-4P(72)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZB-4P(72)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZB-4P(72)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZB-4P(72) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZB-4P(72) Details Description
Related parts for RM15WTRZB-4P(72)
IC TEMP SNSR 5V DUAL TRIP 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44-TQFP datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2242 datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 10MM YELLOW C.A.- datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC datasheet.pdf