Hirose Electric Co Ltd RM15WTRZB-4PA(73)
RM15WTRZB-4PA(73) picture photo
Mfg. Part Number
RM15WTRZB-4PA(73)
Brief Description
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN
Datasheet Download
RM15WTRZB-4PA(73).pdf
Availability of RM15WTRZB-4PA(73)
QUANTITY
RM15WTRZB-4PA(73) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM15WTRZB-4PA(73)
Internal Part NumberEIS-RM15WTRZB-4PA(73)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions4
Shell Size - Insert15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating10A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM15WTRZB-4PA(73)
Related LinksRM15WTRZ, RM15WTRZB-4PA(73) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM15WTRZB-4PA(73) Details Description
Related parts for RM15WTRZB-4PA(73)
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 73V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6.8A 22 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
6066 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf