Susumu RM2012B-102/503-PBVW10
RM2012B-102/503-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM2012B-102/503-PBVW10
Brief Description
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805
Datasheet Download
RM2012B-102/503-PBVW10.pdf
Availability of RM2012B-102/503-PBVW10
QUANTITY
RM2012B-102/503-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM2012B-102/503-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM2012B-102/503-PBVW10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element50mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM2012B-102/503-PBVW10
Related LinksRM2012B-102, RM2012B-102/503-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM2012B-102/503-PBVW10 Details Description
Related parts for RM2012B-102/503-PBVW10
CAP CER 82PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4PWR 32SGL 3.18MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-LLP datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 85MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 160NH N48 datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf