ST STGIPS20C60
STGIPS20C60 picture photo
Mfg. Part Number
STGIPS20C60
Brief Description
MOD IPM SLLIMM 20A 600V 25SDIP
Datasheet Download
STGIPS20C60.pdf
Availability of STGIPS20C60
QUANTITY
STGIPS20C60 Order Process
Ship out your order
Specifications of STGIPS20C60
Internal Part NumberEIS-STGIPS20C60
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGIPS20C60
Related LinksSTGIP, STGIPS20C60 Datasheet, ST Distributor
STGIPS20C60 Details Description
Related parts for STGIPS20C60
CONV 24V IN 12V OUT DC-DC SMT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 50UF 450V AXIAL datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.93"L X 1.97"W datasheet.pdf
FUSE CONTACT DFK 1.5/2.5MM2 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf