Hirose Electric Co Ltd RM21TR-15S(71)
RM21TR-15S(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM21TR-15S(71)
Brief Description
CONN RCPT 15POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
RM21TR-15S(71).pdf
Availability of RM21TR-15S(71)
QUANTITY
RM21TR-15S(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM21TR-15S(71)
Internal Part NumberEIS-RM21TR-15S(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM21TR-15S(71)
Related LinksRM21TR-, RM21TR-15S(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM21TR-15S(71) Details Description
Related parts for RM21TR-15S(71)
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN TERM CLAMP 10X3 RAIL 15-28 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 3.5GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8SOIC datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/06/135 3.5 BK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf