Hirose Electric Co Ltd RM21TR-20P(71)
RM21TR-20P(71) picture photo
Mfg. Part Number
RM21TR-20P(71)
Brief Description
CONN RCPT 20POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
RM21TR-20P(71).pdf
Availability of RM21TR-20P(71)
QUANTITY
RM21TR-20P(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of RM21TR-20P(71)
Internal Part NumberEIS-RM21TR-20P(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions20
Contact Finish Thickness-
Current Rating5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM21TR-20P(71)
Related LinksRM21TR-, RM21TR-20P(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RM21TR-20P(71) Details Description
Related parts for RM21TR-20P(71)
FIXED IND 22UH 2.8A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 640MA 772 MOHM datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 54.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf
22UF 35V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf