Susumu RM3216A-202/104-PBVW10
RM3216A-202/104-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM3216A-202/104-PBVW10
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206
Datasheet Download
RM3216A-202/104-PBVW10.pdf
Availability of RM3216A-202/104-PBVW10
QUANTITY
RM3216A-202/104-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM3216A-202/104-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM3216A-202/104-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesRM
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)2k, 100k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM3216A-202/104-PBVW10
Related LinksRM3216A-202, RM3216A-202/104-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM3216A-202/104-PBVW10 Details Description
Related parts for RM3216A-202/104-PBVW10
MOD PWR ENTRY SNAP 2.5MM PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA datasheet.pdf
CONN RECPT 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 300MA 1.4 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 600MA 610 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf