Susumu RM3216B-102/102-NWXL10
RM3216B-102/102-NWXL10 picture photo
Mfg. Part Number
RM3216B-102/102-NWXL10
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 1206
Datasheet Download
RM3216B-102/102-NWXL10.pdf
Availability of RM3216B-102/102-NWXL10
QUANTITY
RM3216B-102/102-NWXL10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM3216B-102/102-NWXL10
Internal Part NumberEIS-RM3216B-102/102-NWXL10
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.05%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM3216B-102/102-NWXL10
Related LinksRM3216B-102, RM3216B-102/102-NWXL10 Datasheet, Susumu Distributor
RM3216B-102/102-NWXL10 Details Description
Related parts for RM3216B-102/102-NWXL10
Connector Header 4 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/16" datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4NH 180MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
BOARD DEMO ADC1210S065F1 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf