Susumu RM3216B-103/103-PBVW10
RM3216B-103/103-PBVW10 picture photo
Mfg. Part Number
RM3216B-103/103-PBVW10
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206
Datasheet Download
RM3216B-103/103-PBVW10.pdf
Availability of RM3216B-103/103-PBVW10
QUANTITY
RM3216B-103/103-PBVW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RM3216B-103/103-PBVW10
Internal Part NumberEIS-RM3216B-103/103-PBVW10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RM3216B-103/103-PBVW10
Related LinksRM3216B-103, RM3216B-103/103-PBVW10 Datasheet, Susumu Distributor
RM3216B-103/103-PBVW10 Details Description
Related parts for RM3216B-103/103-PBVW10
CONN TERM FEMALE 14-20AWG TIN datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR LM77-3 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 ALUMINUM 12MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO41 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
PANEL SIDE 87X20X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
LOW PEAK DUAL ELEMENT datasheet.pdf
FUSE 160A 4500V 1/315 AR datasheet.pdf