Sullins Connector Solutions RMA24DRMT
RMA24DRMT picture photo
Mfg. Part Number
RMA24DRMT
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW
Datasheet Download
RMA24DRMT.pdf
Availability of RMA24DRMT
QUANTITY
RMA24DRMT Order Process
Ship out your order
Specifications of RMA24DRMT
Internal Part NumberEIS-RMA24DRMT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row24
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMA24DRMT
Related LinksRMA2, RMA24DRMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMA24DRMT Details Description
Related parts for RMA24DRMT
IDC CABLE - MCE34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE BLADE 10A/14V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
IC AMP LIMIT 1.25GBPS 2.5V 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE .141 N TYPE PLUG-PLUG 24" datasheet.pdf
EC-S1 SWITCH & ACT 5M CABLE datasheet.pdf
RES 890K OHM 1/2W 0.25% RADIAL datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, INTEGRAL DIO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf