Sullins Connector Solutions RMA32DTBT
RMA32DTBT picture photo
Mfg. Part Number
RMA32DTBT
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
RMA32DTBT.pdf
Availability of RMA32DTBT
QUANTITY
RMA32DTBT Order Process
Ship out your order
Specifications of RMA32DTBT
Internal Part NumberEIS-RMA32DTBT
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMA32DTBT
Related LinksRMA3, RMA32DTBT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMA32DTBT Details Description
Related parts for RMA32DTBT
IDC CABLE - HKR10H/AE10G/HPL10H datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PREC 32-TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAW FILTER RF 869MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 121POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
HEAT SHRINK WHITE 2"X4' datasheet.pdf
CAP CER 22PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf