Sullins Connector Solutions RMC15DREI-S13
RMC15DREI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RMC15DREI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RMC15DREI-S13.pdf
Availability of RMC15DREI-S13
QUANTITY
RMC15DREI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC15DREI-S13
Internal Part NumberEIS-RMC15DREI-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC15DREI-S13
Related LinksRMC15D, RMC15DREI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC15DREI-S13 Details Description
Related parts for RMC15DREI-S13
RES ARRAY 5 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1.152MBIT 83MHZ 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DETECT HEATER ELEMENT 200V CHAS datasheet.pdf
IC DIGITAL MEDIA SOC 529-FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED MINI PANEL GREEN 12V datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf