Sullins Connector Solutions RMC26DREN-S13
RMC26DREN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
RMC26DREN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND
Datasheet Download
RMC26DREN-S13.pdf
Availability of RMC26DREN-S13
QUANTITY
RMC26DREN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMC26DREN-S13
Internal Part NumberEIS-RMC26DREN-S13
Series-
PackagingTube
Number of Positions52
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMC26DREN-S13
Related LinksRMC26D, RMC26DREN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RMC26DREN-S13 Details Description
Related parts for RMC26DREN-S13
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
CABLE MINI SAS-SFF M-M 26POS 2M datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V OUT 2W datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX SGL 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC R6 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 672.1562MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf