Stackpole Electronics Inc. RMCF0603FG3K32
RMCF0603FG3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0603FG3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RMCF0603FG3K32.pdf
Availability of RMCF0603FG3K32
QUANTITY
RMCF0603FG3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0603FG3K32
Internal Part NumberEIS-RMCF0603FG3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0603FG3K32
Related LinksRMCF060, RMCF0603FG3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0603FG3K32 Details Description
Related parts for RMCF0603FG3K32
02P CMNL PLUG HSG F/H NATL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D OLIVE datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 82 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 1.8A DO214AA datasheet.pdf