Stackpole Electronics Inc. RMCF0805FT332K
RMCF0805FT332K picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805FT332K
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805FT332K.pdf
Availability of RMCF0805FT332K
QUANTITY
RMCF0805FT332K Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805FT332K
Internal Part NumberEIS-RMCF0805FT332K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805FT332K
Related LinksRMCF080, RMCF0805FT332K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805FT332K Details Description
Related parts for RMCF0805FT332K
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1506TR 3" datasheet.pdf
MOD Z-WAVE PCB ASSY EU ZM3106C-E datasheet.pdf
SW PIN PLNGR SP-NC 11A 125V datasheet.pdf
UNIVERSAL CONTACT 3.5MM SMD datasheet.pdf
IC PWR SW USB 2.9A 1CH 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RJI IP20/ 90 GEW90+270 22/75 datasheet.pdf
CTB datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC datasheet.pdf