Stackpole Electronics Inc. RMCF0805JT13M0
RMCF0805JT13M0 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF0805JT13M0
Brief Description
RES SMD 13M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RMCF0805JT13M0.pdf
Availability of RMCF0805JT13M0
QUANTITY
RMCF0805JT13M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF0805JT13M0
Internal Part NumberEIS-RMCF0805JT13M0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF0805JT13M0
Related LinksRMCF080, RMCF0805JT13M0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF0805JT13M0 Details Description
Related parts for RMCF0805JT13M0
JUMPER-H1502TR/A2015Y/H1500TR 2" datasheet.pdf
KIT, LOCKING * GTS (NON-TRK) datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V 1111 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DAC 12BIT DUAL R-R 10WSON datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT datasheet.pdf