Stackpole Electronics Inc. RMCF1210JT1M10
RMCF1210JT1M10 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF1210JT1M10
Brief Description
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
RMCF1210JT1M10.pdf
Availability of RMCF1210JT1M10
QUANTITY
RMCF1210JT1M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF1210JT1M10
Internal Part NumberEIS-RMCF1210JT1M10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF1210JT1M10
Related LinksRMCF121, RMCF1210JT1M10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF1210JT1M10 Details Description
Related parts for RMCF1210JT1M10
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8SMD datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CONTROLLER FASTCHRGE 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.6A 102 MOHM TH datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE 2CH 36TQFN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
5.08MM EU PLUG VRT OFFSET RET SC datasheet.pdf