Stackpole Electronics Inc. RMCF2010FT34K8
RMCF2010FT34K8 picture photo
Mfg. Part Number
RMCF2010FT34K8
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
RMCF2010FT34K8.pdf
Availability of RMCF2010FT34K8
QUANTITY
RMCF2010FT34K8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RMCF2010FT34K8
Internal Part NumberEIS-RMCF2010FT34K8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRMCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RMCF2010FT34K8
Related LinksRMCF201, RMCF2010FT34K8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RMCF2010FT34K8 Details Description
Related parts for RMCF2010FT34K8
IC DRVR/RCVR RS232 ESD 28-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
PF MALE SIGNAL SEL LD LC-P 96MM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 65W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 825 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC MCU 128KB 8KB RAM 85LGA datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf
Single-Supply, 42 V System Difference Amplifier IC datasheet.pdf